Tarihçe

KARBOMET MADENCİLİK, 20 yıllık tecrübesiyle değişik kapasitelerde kömür yıkama tesisleri tasarımı ve kurulumu konusunda sektörün en yenilikçi ve en tecrübeli şirketlerinden biridir. Karbomet Madenciliğin kurduğu tesisler; en uygun proses teknolojisi seçilerek mümkün olan en yüksek verim ile çalışacak şekilde tasarlanmaktadır. Yüksek verimli kömür yıkama tesisleri, kömür üreticilerine yüksek miktarda temiz kömür üretimi ve düşük üretim maliyetleri sunmaktadır.

Karbomet Madencilik, kömür yıkama tesislerinin akım şemasını hazırlar, ön fizibilitesini ve projelerini yapar, gerekli olan en uygun makinaları üretir ve tesisin en verimli ve en ekonomik şekilde kurulmasını ve işletilmesini sağlar. Ayrıca mevcut tesislerde modernizasyon, kapasite ve verim arttırma ile maliyet düşürme teknikleri üzerine mühendislik çalışmaları yapar. Karbomet Madenciliğin tasarladığı tesisler, ekonomikliğin yanı sıra en verimli ve en uzun ömürlü tesisler olarak da bilinir.

Karbomet Madencilik, 2000’li yılların başından itibaren geliştirmiş olduğu yeni teknoloji kömür yıkama makinaları ile kömür sektöründe Türkiye’ nin öncü firmalarından biridir. Başta, ÇMS olmak üzere, Salıncak Elek, ÇTA ve Siklojet Flotasyon hücresi gibi çeşitli kömür yıkama makinalarının üretimini, geliştirilmesini ve kurulumunu yapmaktadır. Kömür yıkama alanında çok sayıda patentli teknolojisi olan Karbomet Madencilik çalışmalarına hızla devam etmekte ve güçlü Ar-Ge ekibi ile zor yıkanan kömürler için yenilikçi çözümler sunmaktadır. Ana sloganımız; “yıkanamayacak kömür yoktur, yanlış ekipman vardır”. İhtiyacınız olan makine-ekipman için bizleri arayabilirsiniz.